Prowadzisz firmę? Szukasz wykonawcy? Idealny portal dla ciebie!
Ad

Solido – nowoczesne rolety podtynkowe

Ze względu na swoje właściwości, rolety zewnętrzne podtynkowe są coraz częściej wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych jak również i przez inwestorów instytucjonalnych. Zewnętrzne rolety podtynkowe to produkty nowoczesne, które znajdą zastosowanie głównie w nowo powstałych budynkach, w których decyzja o ich zakupie, była uwzględniona już na etapie projektu.

Głównymi zaletami tego typu rozwiązania są m.in. wysoka termoizolacja, ochrona przed hałasem, ochrona przed czynnikami atmosferycznymi oraz zabezpieczenie przed włamaniem. Roleta zewnętrzna SOLIDO, produkowana przez firmę ANWIS, posiada wszystkie wymienione właściwości. Przy konstruowaniu tego rozwiązania, podstawowym założeniem było, aby skrzynka mogła w całości schować się w elewację zewnętrzną budynku. Dodatkowo zaleca się zaizolować termicznie przestrzeń pomiędzy samą skrzynką a nadprożem. Dzięki temu zniwelujemy mostki termiczne występujące w tym miejscu. Roletę podtynkową montujemy do specjalnie przygotowanej wnęki w nadprożu. Tak zamontowana roleta jest niewidoczna, co wpływa na poprawę wizerunku elewacji budynku.

Szeroka paleta kolorów rolet zewnętrznych SOLIDO, pozwala na idealne dopasowanie od prawie każdego rodzaju obiektu budowlanego. Klapa rewizyjna, służąca do czynności serwisowych i konserwacyjnych, znajduje się na zewnętrz budynku, dzięki czemu nie zakłóca się prywatności domowników podczas wykonywania tychże prac.

Zewnętrzne rolety podtynkowe SOLIDO to dodatkowa izolacja akustyczna i termiczna. Wypełnienie profili pianką poliuretanową, pozwala nam na poprawę izolacyjność rolety. Odpowiednie użytkowanie rolet (podnoszenie pancerza w zimie, a latem opuszczenie) sprawia, że temperatura we wnętrzu budynku o każdej porze roku jest optymalna. Dla ułatwienie użytkowania, możemy uzbroić rolety w silniki elektryczne wraz z zintegrowanym sterowaniem, które możemy zaprogramować według własnych potrzeb i upodobań. Zamontowanie rolety zewnętrznej chroni dodatkowo otwory okienne przed ewentualnymi zniszczeniami oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, stanowi skuteczne zabezpieczenie domu przed włamaniem oraz ciekawością ludzi.

Udostępnij: