Prowadzisz firmę? Szukasz wykonawcy? Idealny portal dla ciebie!
Ad

Roboto kosiarka – jawa czy sen

We współczesnych, „galopujących” czasach większość z nas szuka ułatwień w codziennych obowiązkach. Każdy z nas chce mieć piękny, zadbany przydomowy ogród, ale nawet zwykłe wykoszenie w nim trawnika zajmuje sporo czasu.

Praca w ogrodzie to dla większości z nas czysta przyjemność. Jednak kiedy przychodzi nam co kilka dni kosić trawnik, a przy tym z pogodą różnie bywa, staje się to męczące i zaczynamy zastanawiać się co zrobić, żeby było lepiej.

Fot. Pixabay

W sklepach najpierw pojawiły się roboty odkurzające podłogi, z biegiem czasu doszły roboty z funkcją mycia podłóg, a teraz przyszła pora na ogród. Od nie tak dawna na posesjach można spotkać kosiarki, które samodzielnie dbają o trawnik niezależnie od pogody.

Samobieżne urządzenia poruszają się po wyznaczonym terenie i wykonują powierzone im zadania, które wcześniej zostały im zaprogramowane. Przed rozpoczęciem pracy takiego urządzenia należy zainstalować bazę ładującą akumulatory na wyznaczonym terenie pracy robota. Teren pracy ograniczony zostaje za pomocą przewodów ukrytych pod darnią lub zamocowanych na powierzchni trawnika za pomocą specjalnych do tego szpilek. Jeśli na terenie koszenia znajdują się małe delikatne obiekty, wówczas należy również położyć wokół nich przewód ograniczający.

Fot. Pixabay

Roboty do koszenia trawy są nadzwyczaj ciche, dlatego też nie musimy się martwić, że komukolwiek przeszkadzał będzie hałas. Koła w nich mają dość dobrą przyczepność do podłoża dlatego możliwe jest koszenie również na zboczach. Codzienne koszenie trawnika pozwala na ścinanie bardzo małych przyrostów. Jeśli jednak trawa jest wysoka, wystarczy zwiększyć wysokość koszenia, a następnie stopniowo ją obniżać, aż uzyskamy żądaną wysokość. Urządzenie automatycznie wyłącza się w przypadku podniesienia, przewrócenia lub najechania na przeszkodę. Po zakończonej pracy automat powraca do bazy ładującej.

Każdy z nas chciałby mieć takiego robota, jednak nie jednego z nas ogranicza cena. Za takie urządzenie obecnie trzeba zapłacić nawet od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, co w porównaniu z ceną za zwykłą kosiarką robi wielką różnicę.

Udostępnij: