Prowadzisz firmę? Szukasz wykonawcy? Idealny portal dla ciebie!
Ad

Ogrzewanie ekologiczne – wybieramy najlepsze rozwiązanie do swojego domu

Wartość domów energooszczędnych wciąż rośnie. Na dzień dzisiejszy wiele takich rozwiązań technicznych jest dla wielu tylko nowinką, jednak wszystkie budynki wybudowane po 31.12.2020r. w  państwach będących członkami Unii Europejskiej, będą musiały mieć niemal zerowe zużycie energii. Stąd też bardzo dużo firm wprowadziło już do swojej oferty technologie budowy spełniające przyszłe normy.

Jednym z ważniejszych elementów budynku energooszczędnego jest ogrzewanie, którego poprawne zaprojektowanie a następnie wykonanie, pozwoli na zredukowanie kosztów utrzymania całego budynku.

Fotowoltaika jest odnawialnym źródłem energii, które produkując prąd nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Ogniwa fotowoltaiczne, z których zbudowane są panele, zamieniają energię z promieni słonecznych na energię elektryczną. Instalacja ta jest ekologiczna, dzięki temu, że nie produkuje spalin zanieczyszczających środowisko. Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej jest całkowicie darmowe i długotrwałe. Od momentu uruchomienia instalacji każdego następnego dnia czerpiemy darmowy prąd ze słońca.

Rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zapewnia stałą wymianę zużytego powietrza na świeże powietrze. Dzięki rekuperacji zmniejszają się koszty ogrzewania budynku. Chcąc by dom był energooszczędny, ciepły i szczelny, nie może być mowy o innym sposobie wentylacji niż mechaniczna z odzyskiem ciepła. W domu z wentylacją grawitacyjną nie da się osiągnąć komfortu klimatycznego podobnego do tego, jaki jest w domu z rekuperacją.

Pompa ciepła przetwarza energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych tj. powietrze, grunt czy woda, na ciepło użytkowe. Pompy ciepła wykorzystują odnawialne źródło energii i przyczyniają się do zwiększenia efektywności energetycznej. Powietrzne pompy ciepła wykorzystują  energię zgromadzoną w powietrzu otoczenia lub powietrzu wyrzutowym do ogrzewania, chłodzenia lub przygotowania ciepłej wody użytkowej. Mogą być zainstalowane jako kompaktowe jednostki wewnątrz lub na zewnątrz domu. Pompy ciepła to jedna z niezawodnych technologii grzewczych funkcjonująca bez palnego paliwa i nie emitująca szkodliwych spalin.

Pellet  to ekologiczne, najwydajniejsze paliwo powstałe ze sprasowania biomasy pod wysokim ciśnieniem. Materiałem na pellet mogą być trawy, pozostałości z upraw rolnych, łuski słonecznika, ale przede wszystkim niezapiaszczone i pozbawione kory trociny i wióra pochodzące z drzew iglastych i liściastych (świerk, sosna, buk). Pellet jest stosunkowo tani, wysoko energetyczny, ekologiczny i nie wymaga od użytkownika stałego nadzoru nad kotłem. Nie brudzi on pomieszczeń, nie zawiera żadnych substancji szkodliwych, a emisja CO2 jest zerowa. Nie powoduje alergii i nie emituje przykrych zapachów.

Udostępnij: