Prowadzisz firmę? Szukasz wykonawcy? Idealny portal dla ciebie!
Ad

Nowoczesna łazienka – piękna, elegancka, nowoczesna i stylowa

Bardzo popularnym w obecnym czasie stylem wystroju wnętrz jest styl nowoczesny. Jego cechą charakterystyczną jest tzw. prostota i minimalizm. Nie ma tu przesady w kolorach, dominują biel lub jasne, surowe kolory, gładkie powierzchnie i proste kształty.

W nowoczesnym stylu stawia się na prostotę we wzornictwie, a także optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz funkcjonalność wszystkich elementów wyposażenia. Zbędnymi elementami są tutaj ozdoby, dodatki i bibeloty. Jeżeli jednak chcemy mieć jakieś dekoracje to najlepszym rozwiązaniem będą świeże, bądź doniczkowe kwiaty. Nowoczesna łazienka ma sprawiać wrażenie zawsze czystej i schludnej.  

Meble, których podstawą jest biel i naturalne odcienie drewna są idealne dla łazienek w stylu nowoczesnym. Gładkie, błyszczące fronty, delikatne uchwyty i proste linie mebli, a także ich maksymalna funkcjonalność użytkowa. W stylu nowoczesnym ceramika została zastąpiona metalem, szkłem, kamieniem i drewnem. W armaturze dominuje stal i chrom. Baterie mają prosty, a zarazem elegancki kształt. Brodziki, obudowa wanny czy podłoga wykonane są z drewna lub kamienia. Natomiast szkło często można spotkać w postaci ścianek działowych tzw. luksferów, luster, w szklanych umywalkach i oświetleniu.

Istotną rzeczą w nowoczesnej łazience dla jej użytkownika jest kabina prysznicowa. Bardzo często popularnym rozwiązaniem jest montaż bardzo płaskiego brodzika lub zamontowanie kabiny bezpośrednio na posadzce. W nowoczesnej łazience doskonale prezentuje się kabina z bardzo delikatnym profilami lub bez profilowa. Przeszklona powinna być szkłem przeźroczystym, które sprawi, że przestrzeń optycznie się powiększy.

Aby zachować ład i porządek możemy zastosować różnego rodzaju szafki, szuflady, zabudowy w których ukryjemy część codziennych produktów pielęgnacyjnych. Na blacie zostawmy tylko te produkty, które chcemy pokazać np. flakonik perfum w ładnym opakowaniu.   

Nowoczesne urządzanie łazienki to nie tylko nowoczesna kabina, toaleta o prostych kształtach czy piękna umywalka na blatowa. Ładny wygląd zależy też w dużej mierze od drobnych rzeczy, chociażby akcesoriów łazienkowych dobranych w odpowiednim kolorze.

Zasady wprowadzone przez dany styl mogą nam pomagać w tworzeniu czegoś nowego. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie wszystko nam w nich odpowiada to możemy je modyfikować. Najważniejsze jest, aby każdy z nas czuł się dobrze w swoim domu.

Udostępnij: