Prowadzisz firmę? Szukasz wykonawcy? Idealny portal dla ciebie!
Ad

Moskitiery – ochrona przed „nieproszonymi gośćmi”

Coraz dłuższe wiosenne dni oraz ciepłe wieczory sprzyjają spędzaniu wolnego czasu przy otwartych oknach. Jednak tę miłą atmosferę mogą popsuć nam wszelkiego rodzaju insekty. Skuteczną ochronę przed intruzami zapewnią nam moskitiery. Spośród wielu typów i modeli, każdy znajdzie rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

Najprostszym rozwiązaniem, stanowiącym barierę przed insektami, są siatki. Wykonane są one z włókna szklanego – trwałego materiału odpornego na czynniki atmosferyczne. Montaż siatki jest bardzo prosty. Siatkę przykleja się do zewnętrznej ramy okna lub drzwi. Służą do tego rzepy lub taśma klejąca. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że nie wytrzyma ono zbyt długo. Siatka z czasem będzie się odklejać, a podczas dużych mrozów może się również zacząć kruszyć.

Rozwiązaniem znacznie wygodniejszym i trwalszym, są moskitiery wykonywane na specjalne zamówienie. Na rynku znajdziemy szeroki wybór moskitier, od ramkowych, poprzez rolowane, aż do plisowanych i drzwiowych. Ich zaletami są głównie funkcjonalność, trwałość oraz bogata gama kolorów profili.

Najpopularniejszym rozwiązaniem, sprawdzających się w większości przypadkach, są moskitiery ramkowe. Moskitiera ramkowa składa się z profili PVC lub aluminiowych oraz siatki. Bardzo łatwy, bezinwazyjny montaż za pomocą uchwytów obrotowych, dodatkowo zwiększa jej funkcjonalność. Należy pamiętać aby zdemontować je na okres zimowy. W przeciwieństwie do zwykłych siatek, moskitiery ramkowe wystarczy dokładnie wyczyścić i przechować do kolejnej wiosny.

Osoby, które nie chcą poświęcać czasu na coroczne montowanie i demontowanie moskitier, mogą rozważyć zakup moskitiery rolowanej. Moskitiery rolowane występują zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej. Zbudowane są one z prowadnicy oraz mechanizmu sprężynowego i do złudzenia przypominają roletki materiałowe, jednak zamiast tkaniny w kasecie znajduje się siatka przeciw owadom. Rolowane moskitiery pionowe możemy zastosować do tradycyjnych okien elewacyjnych oraz okien dachowych. Moskitiery rolowane poziome montuje się głównie w drzwiach balkonowych lub tarasowych.

W przypadku dużych, przeszklonych drzwi przesuwnych warto rozważyć zainstalowanie moskitiery przesuwnej lub plisowanej. Moskitiera przesuwna może mieć jedno lub dwa skrzydła rozsuwane na boki. Do wyboru mamy sześć typów moskitier przesuwnych, tak więc dobranie odpowiedniego rozwiązania nie powinno stanowić problemu. Specjalnie z myślą o drzwiach tarasowych typu HS opracowana została moskitiera plisowana, wyposażona w siatkę, która podczas składania układa się w harmonijkę. Moskitiera może być zsuwana do środka lub na jedną stronę.

Udostępnij: