Prowadzisz firmę? Szukasz wykonawcy? Idealny portal dla ciebie!
Ad

Meble retro ciągle w modzie

Kiedy przychodzi pora porządków zastanawiamy się co jeszcze może nam się przydać, a czego możemy się już pozbyć. Stare, obdrapane ze zniszczoną tapicerką meble wydają nam się bezużyteczne i w zupełności nie pasujące do naszego wnętrza. Nadzieja na odzyskanie dawnego blasku starej szafy, stołu czy fotela jest nikła. Jednakże wzornictwo mebli lat 60, 70 czy 80 cieszy się ciągle rosnącym uznaniem dla współczesnych twórców designu. Specjaliści od aranżacji wnętrz doceniają ich niebanalną formę i zalety dekoracyjne.

Jeżeli już zdecydujemy się na pozostawienie „ staroci”, zastanawiamy się co dalej, jak przywrócić im elegancki wygląd, bez ponoszenia wysokich kosztów ich renowacji. Najbardziej efektownym i najszybszym sposobem jest ich pomalowanie, pozbywając się przy tym  przebarwień, plam i zarysowań. Kolorem, który w dalszym ciągu nie traci na popularności jest biały, w którym najczęściej występują stelaże i fronty mebli.

Innym sposobem jest oklejenie mebli dekoracyjną folią samoprzylepną w jednym kolorze bądź wybranym motywem. Na rynku występuje szeroki wybór zarówno we wzorach jak i kolorach. Okleina może być jedynie naklejona na fragment mebla, reszta zaś pomalowana. Gdy po jakimś czasie znów przyjdzie nam ochota na zmiany, okleinę można zdjąć i zmienić na inną.

Zanim wyrzucimy stary mebel, zastanówmy się czy warto. Może jednak da się coś jeszcze z nim zrobić? Jeżeli materiał z którego jest zrobiony nadaje się jeszcze do żytku, to poddając go renowacji możemy mieć w naszym domu prawdziwe „cudeńko”.

 

Udostępnij: