Prowadzisz firmę? Szukasz wykonawcy? Idealny portal dla ciebie!
Ad

Meble z palet coraz bardziej popularne

Meble z palet własnoręcznie zrobione ostatnio biją rekordy popularności. Mając odrobinę wyobraźni sami możemy je zaprojektować według swojego uznania i potrzeb.

„Paletowe meble” to ekologiczne trendy aranżacyjne. Powstają z łatwo dostępnego materiału, który najczęściej pochodzi z recyklingu. Palety, które wcześniej zostały przeznaczone do utylizacji zazwyczaj nie nadają się już użytku przemysłowego. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić z nich meble do domu bądź ogrodu. Wyglądają one zupełnie inaczej, niż te kupowane w sklepie. Dzięki swej unikalności możemy mieć produkty, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Wykonanie mebli z palet wiąże się też z dużymi oszczędnościami, nawet kilkukrotnymi w porównaniu do kupionych w sklepie. Podstawą do wykonania mebli są oczywiście rodzaj i rozmiar palet. Palety możemy zakupić na wielu składach budowlanych, czy też aukcjach internetowych. Występują w różnych rozmiarach, dlatego też przed zakupem dobrze przemyślmy, co chcemy z nich zrobić i jakie rozmiary najbardziej nam się przydadzą.

Fot. Pixabay

Jeżeli kupujemy palety używane to przyjrzyjmy się im dokładnie, czy nie maja zbyt dużych uszkodzeń. Omijajmy produkty pokryte zielonym nalotem świadczącym o uszkodzeniu już desek przez nadmierną wilgoć. Wymiana uszkodzonych desek może okazać się dość kosztowna i czasochłonna, dlatego też należy zwracać uwagę, aby deski były w jak najlepszym stanie.

Po wykonaniu odpowiednich przecięć i szlifowaniu należy starannie pomalować deski, a następnie skręcić. Kolory mebli są dowolne w zależność od aranżacji otoczenia i naszego gustu. W domach i mieszkaniach doskonale prezentują się meble w pastelowych barwach. Zaletą tych kolorów jest łatwość dopasowania do pozostałych elementów wyposażenia. Jeśli chodzi o meble ogrodowe to najlepiej prezentują się w stonowanych barwach. Co do atrakcji dla dzieci to można pomalować je na wyraziste kolory dzięki temu będą bardziej atrakcyjne. Przed wyborem farby należy jednak pamiętać, aby dedykowana była ona na zewnątrz.

Fot. PineSquare

Oszlifowana, pomalowana i skręcona już kanapa wygląd pięknie, ale jest niezbyt wygodna ze względu na swoją twardość. Dlatego musimy wykonać jeszcze miękkie siedzisko i oparcie. Do tego najlepiej nadaje się tapicerska pianka o grubości 10 cm. Zagłówki zaś można wykonać przy pomocy ozdobnych poduch.

Bardzo ważną rzeczą, o której należy pamiętać stawiając w domu meble z palet to fakt, aby zabezpieczyć je podkładkami filcowymi. Jest to podstawa, która pozwoli zabezpieczyć nasze podłogi przed porysowaniem.

Udostępnij: