Prowadzisz firmę? Szukasz wykonawcy? Idealny portal dla ciebie!
Ad

KOMATSU PC2000-8 – gigant do zadań specjalnych

Tego typu maszyn nie widzi się codziennie. Głównie dlatego, że stosowane są do zadań specjalnych. W naszym kraju jest stosunkowo mało inwestycji, gdzie można w pełni wykorzystywać ich potencjał.

Jak ogromna jest to maszyna, wystarczy tylko jeden rzut oka na liczby: korpus koparki waży 30 ton a cała maszyna 200ton! Teraz już wiemy, że mamy do czynienia z gigantem w swojej branży. Montaż samej koparki zajmuje średnio kilka tygodni, a poszczególne elementy dowożone są specjalnymi transportami.

Taki sprzęt potrzebuje sporo mocy do pracy. Silnik napędzający tego kolosa ma moc aż 976 koni mechanicznych. Ogromny silnik pracuje w trudnych warunkach, dlatego zamontowano specjalny wentylator, sterowany elektronicznie, a który dodatkowo może być włączany przez operatora. Zaawansowany układ oczyszczania pozwala spełnić obowiązujące normy spalania. Operator może dodatkowo włączyć funkcję Heavy Lift, która umożliwia podniesienie najcięższego ładunku poprzez przekazanie pełnej mocy na ramię. Maszyna może pracować w dwóch trybach: Economy i Power. Dzięki nim operator ma zawsze pewność, że koparka będzie gotowa do działania w pełnym zakresie swojej wydajności, a gdy nie jest to konieczne, będzie po prostu ekonomiczna.

Komatsu PC2000-8 oferuje wręcz niesamowite właściwości robocze. Maksymalny zasięg kopania wynosi ponad 13 metrów przy głębokości ponad 9 metrów. Jednorazowo może nabrać do 10m3 materiału. Te wartości dobitnie pokazują, że jest ona dedykowana głównie do pracy w największych kopalniach. Operator sterujący tą koparką, ma zapewnione wszelkie wygody do bezpiecznej pracy. Doskonała widoczność na wszystkie strony, pneumatycznie zawieszony fotel, automatyczna klimatyzacja czy 7 calowy wyświetlacz LCD to tylko nieliczne elementy standardowego wyposażenia kabiny Komatsu PC2000-8.

Projektanci maszyny zadbali również o łatwe serwisowanie. Wszystkie główne podzespoły, wymagające okresowej kontroli, są łatwo dostępne. Silnik umieszczony jest w obszernej komorze, dlatego nie ma potrzeby jego wyciągania, nawet w przypadku przeprowadzania dość zaawansowanych czynności serwisowych. Za pomocą systemu Komtrax, właściciel może ją śledzić z dowolnego miejsca na świecie.

Udostępnij: