Prowadzisz firmę? Szukasz wykonawcy? Idealny portal dla ciebie!
Ad

GIS 1000 C Professional – precyzyjny pomiar i łatwa dokumentacja temperatury i wilgotności powietrza

GIS 1000 C Professional przeznaczony jest głównie do zastosowań w rzemiośle i przemyśle. Dzięki zintegrowanej kamerze pomiary widoczne są na ekranie. Za pomocą technologii Bluetooth® pomiary można przesyłać na smartfon, tablet czy komputer, a następnie wysłać e-mailem.

Urządzenie mierzy okrągłą powierzchnię, która znajduje się pomiędzy dwoma punktami laserowymi. Uśrednione wyniki z tej powierzchni ukazuje się na wyświetlaczu. Oprócz temperatury powierzchni, urządzenie mierzy także względną wilgotność powietrza oraz temperaturę otoczenia. Im mniejsza odległość od mierzonego obiektu, tym dokładniejszy wynik. Przy większej odległości pomiary mogą być mniej dokładne, na co wpływ może mieć większa wilgotność powietrza. Aby uzyskać jak najlepszy wynik, w ustawieniach urządzenia należy wybrać mierzony materiał (emisyjność). Najczęściej stosowane materiały są już domyślnie ustawione w urządzeniu GIS 1000 C Professional. Użytkownik może także dodać własne wartości. W przypadku trudnych warunków pomiaru można dodatkowo podłączyć także czujnik zewnętrzny. W tym celu urządzenie jest wyposażone w złącze typu K. Po podłączeniu czujnika urządzenie rozpoznaje go i wartość pomiaru z czujnika ukazuje się na wyświetlaczu. Wykonane pomiary można użyć np. do wykrycia mostków cieplnych czy obliczenia punktu rosy.

Za pomocą typowej kamery termowizyjnej można zmierzyć rozkład temperatury na większej powierzchni. Siatka tysięcy punktów pomiarowych przekłada się na obraz i dzięki temu otrzymujemy informację o newralgicznych miejscach. Kamera termowizyjna pomaga nam szybko zidentyfikować problemy powierzchni, na której wykryto różnice temperatur. W przypadku użycia termo-detektora GIS 1000 C Professional, mierzymy z dużą dokładnością małą powierzchnię za pomocą pomiaru punktowego. W zależności od naszych potrzeb, możemy również zmierzyć względną wilgotność powietrza i temperaturę otoczenia. Dzięki temu urządzenie jest precyzyjnym przyrządem do wszechstronnych pomiarów. Szczególnie przydatne jest do analizy małych powierzchni i pomiarów punktowych.

Udostępnij: