Prowadzisz firmę? Szukasz wykonawcy? Idealny portal dla ciebie!
Ad

Betonowa imitacja drewna czy drewno naturalne

Drewno w zastosowaniach na zewnątrz budynków prócz swoich walorów jakim jest naturalność i piękny wygląd ma również wadę jaką są regularne zabiegi konserwujące.

Drewno betonowe jest znakomitą imitacją drewna naturalnego. W odróżnieniu od niego jest odporne na mróz jak też ścieranie. Dzięki swej fakturze, barwie, słojom, pęknięciom, sękom i nawet dziurom po gwoździach wygląda tak samo jak drewno naturalne.

Fot. krukwb

Obecnie w małej architekturze bardzo często znajduje się produkty wykonane z betonowego drewna tj. ścieżki ogrodowe, schody, podłogi, krawężniki, tarasy, altany a nawet i meble ogrodowe. Ciekawe możliwości daje również zastosowanie betonu na elewacji zewnętrznej budynku. Atrakcyjne wizualne imitacje drewna czy też cegieł, wyraziste faktury i różne wybarwienia pozwalają nadać niepowtarzalny charakter nawet najbardziej niepozornym budynkom.

Betonowe deski tarasowe są odporne na trudne i zmienne warunki pogodowe, nie podlegają procesowi gnicia, pleśnienia i są odporne na działanie grzybów. W przeciwieństwie do drewna nie wymagają sezonowej konserwacji, są antypoślizgowe, mało nasiąkliwe, a dzięki odporności na uszkodzenia mechaniczne i niską ścieralność deski długo wyglądają jak nowe i nie tracą koloru.

Fot. ogrody-patio

Dzięki odpowiedniemu wybarwieniu otrzymujemy beton w różnych odcieniach. Dominującymi kolorami są brązowe i czarne w różnych tonacjach, a także efekt postarzenia. Możliwość koloryzacji betonu oraz nadaniu nawierzchni odpowiedniej faktury pozwala uzyskać wygląd kilkudziesięcioletniego drewna wystawionego na działanie czynników atmosferycznych.

Możliwość zastosowania elementów betonowych w ogrodzie jest nieograniczona. Można z niego wykonać np. donice, figurki, meble, rzeźb. Utrzymanie ich w czystości nie wymaga specjalnych zabiegów, wystarczy użyć szczotki lub wysokociśnieniowej myjki.

 

Udostępnij: